• Русский
  • Українська
  • English
  обране, Публікації        31 Березня 2017        323         0

Зміст – це мислення, мислення – це зміст

Основи логіки викладання

Річард Пол і Лінда Елдер

22 березня, 1999 рік

Перша і найважливіша необхідність правильного розуміння підходящої схеми навчання і програми, що зміст (контент) – це, в кінцевому рахунку, нічого більше, ніж спосіб мислення. Давайте я поясню.

Існує багато способів щоб почати розуміти повну правду про те, що зміст (контент) – це нічого більше, ніж спосіб мислення (про щось), спосіб розуміння чого-небудь, спосіб розуміння чого-небудь через думку. Тут представлені всього три способи розуміння цієї правди:

1) Все “предметний зміст (контент)” в школі – це зміст предмета. Всі предмети є областю навчання. Всі області навчання – це “предмети”, в розумінні яких ми зацікавлені. Все області навчання були покращені до такої міри, що ми виявили шляху розуміння навчання. Виявити що-небудь без мислення не вийде . Також не можна вивчитися розуміти що-небудь без навчання обмірковування. Чи не вийде вивчити зміст математики без вивчення того, як виявляти правильні відповіді на математичні питання і проблеми. Чи не вийде вивчити історію без вивчення того, як виявляти вірні або прийнятні відповіді на питання чи проблеми з історії. Чи не вийти вивчити біологію без вивчення розуміння вірних відповідей на питання і проблеми біології. Таким чином будь-який предмет або “сторона змісту” може бути зрозуміла як спосіб виявлення вірних або прийнятних відповідей на певну частину питання. Ми вивчаємо хімію для розуміння хімічних елементів (щоб відповісти на питання по хімії). Ми вчимо психологію, щоб зрозуміти людей (відповідай на питання про конкретні проблеми людини). Всі предмети можуть бути краще зрозумілі таким чином.

2) Все “зміст” (контент) має на увазі концепт . Чи не вийде вивчити частину змісту без вивчення концептів, які визначають і структурують його. Чи не вийде вивчити концепт без вивчення того, як користуватися ним при обмірковуванні чого-небудь. Отже, щоб вивчити концепт демократії потрібно навчитися виявляти функціонують чи групи демократично чи ні. Щоб вивчити концепт чесної гри, потрібно навчитися визначати діє людина справедливо в тій манері, в якій він грає в гру. Щоб вивчити концепт новели, потрібно навчиться відрізняти новелу від сценарію або короткої історії. Щоб вивчити концепт сім’ї, потрібно навчитися відрізняти сім’ю від бригади або клубу. Таким чином, щоб вивчити будь-яку частину змісту (контенту), необхідно навчитися думати точно і прийнятно про концептах, які визначають зміст (контент).

3) Все “зміст” (весь контент) логічно взаємозалежно . Щоб зрозуміти одну частину будь-якого змісту (контенту) потрібно, щоб ми виявили його ставлення до інших частин цього змісту (контенту).

Наприклад, ми розуміємо, що таке науковий експеримент тільки коли ми розуміємо, що таке наукова теорія. Ми розуміємо, що таке наукова теорія тільки тоді, коли ми розуміємо, що таке наукова гіпотеза. Ми розуміємо, що таке наукова гіпотеза тільки тоді, коли розуміємо, що таке науковий прогноз. ми розуміємо, що таке науковий прогноз тільки тоді, коли розуміємо, що таке тест з наукової точки зору. Ми розуміємо, що таке тест з наукової точки зору тільки коли розуміємо, що таке науковий експеримент. І так далі … і так далі … і так далі … таким чином, що вивчити будь-яку частину змісту (контенту) потрібно виявити (тобто зрозуміти або продумати) взаємозв’язок між частинами вмісту. Не існує вивчення вмісту (контенту) без цього розумового процесу.

До цього моменту більшість викладачів і учнів розглядали зміст (контент) не з точки зору способу мислення, ні з точки системи для думки, навіть не як системи думки, але скоріше як послідовність матеріалів, регулярно розповсюджуються і передані пам’яті. Коли зміст (контент) наближається до нижчого порядку, немає нікого підстави для інтелектуального зростання, немає глибоких структур, які формують знання, немає основ для довгострокового сприйняття і контролю.

   
Матеріал переведений Elina спільно з Євгеном Волковим.
Оригінал (англійська): Content Is Thinking, Thinking is Content
   

0

Автор публікації

Офлайн 1 рік

Игорь Хайдакин

1 525
Коментарі: 0Публікації: 200Реєстрація: 19-02-2016
  Метки: ,

Залишити відповідь

Хто зараз на сайті:

Користувачі не знайдені